Zaburzenia osobowosci mysli samobojcze

O zaburzeniach i wadach psychicznych wypowiada się w Polsce coraz częściej. Problemy związane z psychiką przestają być wstydliwym tematem, ponieważ co roku boryka się spośród nimi bardzo ludzi. Zgodnie z szacunkami WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia , do 2020 roku choroby psychiczne staną się samym z najważniejszych kłopotów zdrowotnych, które proponują w populacji europejskiej.

Czy boimy się problemów z psychiką? W porządku chorób, które tworzą u ankietowanych największy lęk, choroby psychiczne odnalazłyśmy się na 4. miejscu, już po nowotworach, chorobach serca oraz AIDS. Warto zawsze mieć, że choroby psychiczne można opanować dzięki dobremu leczeniu.

Według publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii opublikowanej w 2013 r. prawie 8 milionów Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi. Należą do nich m.in. stany urojeniowe i omamy (najczęściej określa się je jako schizofrenia), depresje o wysokim natężeniu, choroba afektywna dwubiegunowa (czyli zaburzenia maniakalno-depresyjne), silne neurozy, a też fobie. Wśród zaburzeń psychicznych znajdują się nawracające stany lękowe, nagłe ataki paniki, zaburzenia połączone z dużym stresem,a nawet otępienie.

ceag ghgZobacz naszą stronę www

Jak należy zgłosić się do psychiatry? Impulsem do wizyty jest przede wszystkim etap emocjonalny, który powoduje szczególny niepokój dotkniętej nim twarzy, jak też zaniepokojenie najbliższych. Swój doświadczony psychiatra w Krakowie zdiagnozuje nawet najbardziej zakamuflowany problem psychiczny chorego, co da na skuteczną terapię. Pamiętaj, że szybsze leczenie daje pozytywniejsze wyniki.