Wyposazenie sklepow koszalin

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble i wyposażenia są niezbędne w sklepiku z artykułami mięsnymi?

novitus delio

Przede każdym trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich gromadzi się i promuje produkty mięsne do sprzedaży. Jest znacznie rodzajów chłodni, które sprawdzą się w sklepie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Także jest z urządzeniami mrożącymi, w których utrwala się mięso – wśród nich wypowiada się witryny, zamrażarki, wyspy czy te szafy mroźnicze. Dobrym pomysłem, szczególnie w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto chronić nie ale w składzie, lecz także w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Odkłada się ją pod wystawą, dzięki czemu śmiało można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Wskazana jest jednocześnie lada ekspediencka, na której kręci się i ładuje towar. W znaczniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo przydatne jest posiadanie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, człowieka do magazynowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w sklepie mięsnym to waga, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być dość głęboki plus pewny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, jak również klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do porcjowania mięsa z kością. Też jest z nożami do krojenia mięsa, dodatkowo nie warto na nich oszczędzać. Z zmiany dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic wykonane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto pomocne jest wyposażenie się w wilka do mięsa, będącego do mielenia mięsa na życzenie klienta. A nie istnieje to niezbędny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych wskazana jest jeszcze kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne istnieje te zainstalowanie klimatyzacji, która potrzebna istnieje w mieszkaniu właściwej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Drogie jest dodatkowo oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin wydobywających się na wystawie.