Wylacznik mocy z wyzwalaczem wzrostowym cena

Wyłącznik mocy znajduje użycie we całych tych instalacjach, gdzie moce wyłączane mają ogromne liczbie. Stawia się go, aby pomagać inne urządzenia elektryczne przed niebezpiecznymi efektami zwarć lub przeciążeń. Dzięki włącznikom możliwe jest kierowanie rozpływu siły w budowy elektrycznej.

 

W zasięgu charakteryzacji włączników mocy łączy się kilka ważnych parametrów. Chodzą do nich: prąd znamionowy i zwarciowy, napięcie znamionowe, a ponadto dopuszczalna temperatura otoczenia. Biorąc pod uwagę napięcie znamionowe można wyróżnić niskonapięciowe, średnionapięciowe oraz wysokonapięciowe włączniki mocy.

Napięcie pracy włączników mocy umownie jest wprowadzone na etapie nie gorszym niż 1000 V.

Drinku z najczęściej spotykanych wyłączników energii są wyłączniki łukowe. Chodzą do najprostszych i jednocześnie najczęściej stosowanych narzędzi tego gatunku. Zasada działania opiera się na skorzystaniu efektu chłodzenia, działania i rozwijania łuku pod wpływem oporu wewnętrznego kolumny łukowej.

Dużo długą sławą cieszą się również włączniku z systemem autowydmuchowym, który potocznie określany jest mianem systemu Auto-Puffer. Wyłącznik napowietrzony jest człowiekiem wyłącznika “live tank”. Urządzony istnieje w pewną instalację SF6 a jeden napęd sprężynowy typu FSA. W odniesieniu do napędu jednofazowego zadbano o to, by wszystka z części planowała swój indywidualny, odrębny napęd. Elementem wyposażenia wyłączników z planem autowydmuchowym pewno być sterownik Switchsync, który rzuca się w planie eliminacji składowych przejściowych. Dodatkowym wyposażeniem mogą stanowić jednocześnie elementy sprzyjające bezpiecznemu obchodzeniu się z gazem SF6. Bardzo często przyjmuje się krążki dekompresyjne (bursting discs), izolatory kompozytowe oraz wsporniki dla przekładnika prądowego typu IMB.