Wyjscie z seksoholizmu

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i pracy seksualnej, w który te sprawy panują nad innymi, decydując o sensie życia". Wykazuje się na drugie rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racji na główną w obecnych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na różne zachowania seksualne problem potrafi żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym tematem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w drugich postaciach i organizacjach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest kluczem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju choroby mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która planuje niekorzystny nacisk na drugie sfery życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był tylko kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.