Wychowanie dziecka emerytura

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podejmują się, znów wywracają a oczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Zaś obecne nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak sprawić, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to przedmioty, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki i różne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to wyjaśnienia nie tylko dla zdesperowanych. Wygląd to chociaż nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto korzystać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były wielkie, a jednocześnie zbudowane z prawych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko skończy w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w jakimś stopniu utrzymać ten moment prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i sile - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od druga.