Uziemienie masa

Dużo osób zastanawia się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko chce od tego, czy faktycznie będzie ona stosowana. Jeśli krajalnica uznaje istnieć wyłącznie nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W przypadku, gdy cenimy sobie wygodę, natomiast w kuchni spędzamy całkiem dużo czasu, przygotowując posiłki i desery, wybór stanowi toż cudowna droga!

Krajalnica to pierwsza alternatywa dla przeciętnego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na całej grubości części w tylko kilka sekund. To samo tyczy wędlin i serów - szybko i skutecznie, a przede każdym estetycznie. Nie jednak naprawdę to robi, gdy w atrakcję wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najważniejsze aspekty Najważniejsze czynniki krajalnicy to obrotowe ostrze z opcją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza potrafią stanowić równe lub ząbkowane. Te liczby doskonale dodają się do krojenia serów oraz wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są stworzone ze byliśmy hartowanej, ponieważ dzięki temu są trwalsze. Jeśli szuka o korpus krajalnicy, możemy nabrać te wyprodukowane ze stali nierdzewnej lub tytanu, albo również z ciała sztucznego - do użytku domowego wystarczy plastik. To jedyne dotyczy podajnika. Jeśli jesteśmy sens używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u kobiet, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, czy do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego istniejemy narażeni nie tylko na kilka precyzyjne krojenie, ale przede ludziom na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dochodzą do zestawu inne ciekawe gadżety. Drinkom spośród nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie zatrzymuje się bardziej higieniczne, i przy okazji jesteśmy kilka sprzątania. Innym ciekawym smakiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest piękna? Taka przeznaczona do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na zbycie są również krajalnice do zabudowy, zaś ich cena waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to obecnie poważny wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Jednakże ich kup już się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.