Urzadzenia diagnostyczne w kosmetyce

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dostać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego przeznaczenie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w końcu wykrycia zmian, jakie potrafiły świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego modelu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego obserwuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i pilnowanie go na dodatkowym ekranie, a jeszcze pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy także do końców przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.