Uklad rozrodczy zenski i meski

Witam ciepło w przyszłym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W współczesnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, jak on robi. Zachęcam do pracy.
Z wskazówki na znaczenie rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy różni się na fizyczne a wewnętrzne. Do ostatnich dodatkowych zaliczamy, kiedy można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Bardzo więcej jest przecież narządów zewnętrznych, więc nie będziemy się im przyglądać zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on od rogu macicy do samego jajnika. Ponieważ kobieta posiada dwa jajniki, występują również dwa jajowody. Niestety, coraz częściej napotyka się w obecnych czasach nowotwór tego procesu. Więc właśnie znaczące jest, aby wykonywać regularnie badanie zwane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej funkcji do męskich jąder. Tworzą one komórki jajowe, których celem bycia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego duża masa stanowi jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w jakim tworzy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt dopuszczony do gruszki. Kobieta, jaka nie była więcej szansy narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najwyższym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki teraz opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Toż do niej umieszczane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeśli idzie o żeńskie narządy rozrodcze. Do obejrzenia w tamtym artykule.