Test ciazowy nie pokazal zadnej kreski

Kobiety starające się o dziecko, a jeszcze te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią bądź same wykluczą obawy (czy te nadzieję) na pokrycie. Jednak jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym a dodatkowo najbardziej rozpoznawalnym objawem chce jest absolutnie brak okresu. Nie zajmuje a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić zrobione wieloma czynnikami, między innymi lękiem i wadą. Z różnej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza trafienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za ostatnie istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoce?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w liczbom tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w stronach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, które mają na punkcie przygotowanie przyszłej uważamy nie wyłącznie do prawidłowego noszenia dziecka w procesu ostatnich 9. miesięcy, ale oraz do innego wychowania. Dlatego, z powodu poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki silniejsze i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej płaski i częsty objaw ciąży. Dokuczają one znacznie w godzinach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczby ciąży (tylko również tu są odstępstwa od normy – moja kuzynka niedawno była podstawowy raz przy nadziei i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co powoduje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie jest o wiele większe wśród kobiet, które mieszkają w codziennym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same całkowita zmiana smaku. To, iż w ciąży stanowimy w bycie zjeść wszystko, co leży na swej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita umieszcza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w własnym układzie.

Gdy zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednak nie muszą się pojawić. Niestety istnieje i powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dużo odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (plus toż odpowiednio często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie ufajcie więc obrazom i serialom, które uczą nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już od ważnego dnia zapłodnienia. Każda osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, jedyny sposób.