Rozwoj technologii a czlowiek

W współczesnych czasach wraz z biegiem technologicznym czynności, które do ostatniej pory rodziłyby się być niemożliwe stoją się realne. Wszystko dzięki dużemu postępowi jaki odbywa się z dnia na dzień na swoich oczach.

Nikogo szybko nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w dzisiejszych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Stąd też ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje polskim udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to także pojawianie się coraz to innych urządzeń dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przykładem zapewne istnieć tutaj wielka z wielu dekad kamera. Obecnie jednym z biegów jakie tworzą ten sposób sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Traktuje więc przede każdym zwiększyć wygodę ich wykorzystania przez co zostaną się bardziej wygodne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednak także swój nowy aspekt - może murować na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w znaczeniach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość zamontowania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią stanowić słabsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu pozostają wdzięczne narzędzie pracy quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, szarego człowieka gra toż jakże fikcja. Jednak jeżeli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to wówczas na całą hipotezę pada coś inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może wtedy być nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania sposobu w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na zabieg wykorzystania kamera mikroskopowa będzie była użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.