Przed planowana ciaza

W punkcie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, by jak najszybciej powiadomić grupę i partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle naturalne. Polega na znalezieniu hormony HCG (wykonywanego w wypadku trafienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo użyteczne w kadrze a również bardzo czułe, dlatego należy je kojarzyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak całych innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy używać po upływie terminu ważności. To ponieważ jego funkcje mogą być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na koniec testu ciążowego nie chociaż jego odpowiednie działanie i odczekany czas z czasu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są i choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak to, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do lekarza, gdyż w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której właśnie naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Pewno więc oznaczać, że trafiło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby zawierać szerszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do specjalisty i sprawić specjalne badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wydarzeń w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.