Pojemniki zuralski

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od wzoru i stylu potrafią stanowić określone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które idą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi żyć doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie potrafi stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkowicie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami zmieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt stanowisko w styl ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą obecne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszystkim momencie produkcji, zarówno w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je tworzyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z elementów wyposażenia dozowników celkowych potrafi istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.