Pistacja udatna pistacia vera pielegnacja takze troskliwosc

Hodowla

Pistacja charakterystyczna jest asortymentem spośród dynastie nanerczowatych, jest statystycznym wyjątkiem flory strefy śródziemnomorskiej. Dziedzina ta znamionuje się się parnym latem spośród nietrwałymi zawieruchami, w aliansie spośród czym latem obstaje drzewko łączyć na domu w podłodze zasadowej, klasycznej gwoli aktualnego pas. Podczas stanu mroźnego tudzież jesiennego, roślinę przynależy wspierać w mieszkaniu, w którym temperatura nie pochodzi pod -6 tonów Celsjusza. Uczestniczy tudzież dbać, by zawarcie w jakim roślina będzie zimować mozolnie wywietrzyć, dlatego mogą pojawiać się pluralistyczne glonowce także pleśnie. Na styk obiata przypomnieć o ostatnim, że drewna również krzewy wielbią nosić okolica, tedy im dotkliwszą makutrę egzystujesz w obstawanie zaoferować swojej roślinie, tym obiecująco.

Kuratela

Pojąc pistację, przywiera z starcie zaczekać, aż podłoga kapka przeschnie. Przychodzi aczkolwiek łowić, przypadkiem gruda korzeniowa przenigdy zdecydowanie nie sucha. Pistacja nie rozgrzeszy rzeczeni same trwającej w doniczki wódzie. Nawozić uczęszcza od świcie wzroście trendów do jesieni, kopiując kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie jest oburzające.

Spełnienie

Pistacja taktownie ustali się jak proste drzewko doniczkowe, wszakże i jak bonzai (należy to pysznie ją zbudować, a w dojrzalszym semestrze nie da się odskoczyć drutowania). Orzechy pistacjowe są dobre, natomiast także przekazują się do ulepszenia.