Pierwsza wizyta u ginekologa

Ginekologia idzie cały okres do przodu. Są jeszcze to różniejsze zabiegi na poszukiwanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i jeszcze dokładniejsze. Dużym problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który właśnie we wczesnym stadium jego stwierdzenia jest absolutnie uleczalny.

Ale w przypadku zauważenia niepokojących objawów, które potrafią być produktem takiej choroby, należy niezwłocznie zarejestrować się do lekarza na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, może żyć rozwiązanie macicy.

Badanie takie składa się za pomocą kolposkopu. Istnieje wówczas nic nowego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wpisany do pochwy z prawym środkiem, aby sprawdzić, jaki odczyn jest w pochwie. Mikroskop ten idzie na to, aby otrzymać efekt trójwymiarowy i dodatkowo sprawia, że opis jest powiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł prawidłowo zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy zachodzą tam jakieś zmiany. Należy mieć, że do badania trzeba się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zabezpieczać przed badaniem. Przede wszystkim należy zrezygnować z kontaktów seksualnych oraz z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta zdobywająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj spoczywa na określonym ginekologicznym fotelu. Badanie takie trwa zwykle kilka do kilkunastu minut. Jeżeli wyniki są niepokojące to lekarz ginekolog, może zarządzić pobranie wycinka z macicy, wówczas potrzeba będzie oddalić się przez jakiś okres od jakiejś aktywności fizycznej, bo będzie ważna czuć bardzo trudny dyskomfort. W przykładzie tego urządzenia również istotne są parametry ergonomiczne, skoro jest wtedy narzędzie pracy.