Moda dla niemowlat czyli opaski na glowki

Wydawać by się mogło, że moda jest tylko dla starszych dzieci, pań i panów, że nie ma modnych ubrań dla małych dzieci i niemowląt. Nic bardziej mylnego! Moda jest dla każdego, nawet dla najmniejszych. Ostatnio prawdziwym fenomenem są opaski dla niemowląt.

Różnorodne opaski

Delikatna opaska na główkę dziecka jest tym, czym naszyjnik jest dla kobiety. Jeśli chcemy, żeby nasze dziecko ładnie wyglądało warto zainwestować w taką opaskę. Dzisiaj na rynku mamy ogromny wybór przeróżnych modeli i fasonów. Są opaski robione hurtowo, są i ręcznie. Dla dziewczynek opaski zazwyczaj przyozdobione są kwiatkiem, serduszkiem bądź kokardką. Ale bez większego problemu możemy znaleźć także opaski z pomponem, motylkiem, perełką czy inną ozdobą. Sama opaska też może być różnego koloru, w drobny wzorek. Warto tu nadmienić, że są robione także specjalne opaski do stroju np. podczas Chrztu. Są one oczywiście białe albo koloru ecru ze stosownymi dodatkami, Bez wątpienia stanowią one doskonałe dopełnienie ubranka do Chrztu.

opaski dla niemowląt

źródło: http://bubu-sklep.pl/wp-content/uploads/2016/08/2016-08-28-12.21.22-1.jpg

Cena

Czy taka ozdoba jest droga? Niespecjalnie! Cena pojedynczej opaski waha się średnio między kilkunastoma złotymi do dwudziestu- kilku złotych. A warto wspomnieć, że jeśli będziemy o nią dbać- taka opaska starczy na pewien czas. Oczywiście ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar opaski do główki dziecka, tak aby przede wszystkim nie doszło do ucisku. Problem ten został rozwiązany tak samo jak z ubrankami dla dzieci- podany jest przedział wiekowy dla danego rozmiaru opaski. Przy zakupie ważne jest także, aby sprawdzić dokładnie czy materiał, z którego wykonana jest opaska, jest odpowiedni dla dziecka. Nie może on być szorstki, nieprzyjemny w dotyku. Gumka musi być odpowiednio elastyczna i szeroka. Taka opaska dla niemowląt jest także świetnym pomysłem na prezent. Jeśli idziemy do znajomych, członków rodziny, którym ostatnio urodziło się dziecko, a wiemy, że ma ono już dużo zabawek, taka opaska może być oryginalnym pomysłem! Nie czekaj zatem i spraw swojemu dziecku albo dziecku przyjaciół lub rodziny piękny prezent!