Kupuje kase fiskalna o czym powinienem pamietac

tłumaczenia konferencyjneTłumaczenia konferencyjne. Profesjonalizm i rzetelność. LinguaLab

Decydując się na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa, które będzie sprzedawało towary lub usługi, warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego modelu kasy fiskalnej. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo firm, oferujących najróżniejsze modele kas, dlatego wybór może być trudny.

O czym warto pamiętać, kupując takie urządzenie?

Przede wszystkim kasa fiskalna to jedna z tych inwestycji, na których nie warto oszczędzać. Powód jest jeden. To właśnie kasa będzie intensywnie eksploatowanym urządzeniem, a jej niezawodność powinna być podstawową cechą. Właśnie dlatego decydując się na taki zakup warto wybrać dobry model.

Kolejną ważną kwestią jest specyfika naszego przedsiębiorstwa. To ważne, szczególnie przy doborze rodzaju kasy fiskalnej. W mniejszych sklepach przyda się niewielkie urządzenie fiskalne posnet bingo hs. Z kolei dostawcy powinni zdecydować się na kasę mobilną, która umożliwia wystawianie paragonów i rejestrowanie sprzedaży w terenie.

Ile to kosztuje?

Trzeba przyznać, że o ile kiedyś zakup kasy fiskalnej był poważnym wydatkiem, o tyle dziś najtańsze modele możemy dostać za kilkaset złotych. Warto też pamiętać, że Urzędy Skarbowe oferują odliczanie kosztu zakupu od kasy fiskalnej. To nawet 90 procent ceny, jednak nie więcej niż 700 złotych. Dla przedsiębiorcy startującego z własnym biznesem to z pewnością duże ułatwienie i swoisty prezent od państwa. Należy jednak pamiętać, że żeby starać się o taką ulgę trzeba spełnić wiele kryteriów. Przede wszystkim ulga z tytułu nabycia kasy fiskalnej przysługuje przedsiębiorcom rozpoczynającym ewidencjonowanie wydatków właśnie przy użyciu tego urządzenia. Z pewnością warto dopytać o szczegóły w Skarbówce, żeby uniknąć nieporozumień.

posnet bingo hs

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_posnet_bingo_hs_ej.jpg

Formalności

Sam zakup to jedno, są jeszcze formalności związane z rejestracją kasy. Proces ten odbywa się rzecz jasna w Skarbówce. Musimy wypełnić niezbędne formularze i złożyć je w odpowiednim Wydziale. Ponadto musimy pamiętać o fiskalizacji kasy. To ważne, bo bez tego urządzenie nie będzie prawidłowo pracowało i nie będzie w pełni zarejestrowanym.

Po zgłoszeniu kasy możemy zacząć sprzedaż. Należy przy tym pamiętać o obowiązkowych okresowych przeglądach urządzenia. To obowiązek prawny, którego skarbówka pilnie przestrzega. Jeśli zapomnimy o terminie, narażamy się na karę finansową.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl