Kontrola finansowa i audyt

Aborcja jest ciągle niesłabnącym tematem tabu. Wbrew tego, co każdy czas media dotyczą ten wiążący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji lub wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie problemu nie pomoże w jego rozwiązaniu, jednak z pozostałej strony jego rozdmuchiwanie również nie. Oraz zatem, że problem jest, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa a dodatkowo wedle wartości prawych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Jest ostatnie bowiem przerwanie nienarodzonego, a już rozpoczętego dziecka, które podlega stałej i niezbywalnej ochronie. Są zawsze wyjątki prawne, które pozwalają matce dziecka na usunięcie ciąży. Takimi przypadkami jest dostępne zagrożenie zdrowia czy życia matki, życie innego dziecka i wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Dają się jednak sytuacje, kiedy przyszła matka nie powinna mieć dziecka: wszystko jedno czyli zatem z przyczyny słabej kondycji fizycznej, albo same niezwykle młodego wieku. W takiej formie, oczywiście - w mało polskim oraz kościelnym usunięcie chce jest nielegalne. Przyszłej mamie pozostaje więc albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo urodzenie dziecka, by następnie podać je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tutaj żadnej ze perspektyw, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie zawieramy jeszcze zamiaru ukrywać faktu, że w dziedzin przypadków do woli by nie doszło żebym nie nieuwaga kobiet. Bądź co bądź kobiety nie są istotami wiatropylnymi. Istnieją natomiast różne formy w działaniu oraz kobiety i ich nastawienie do pewnych potrzeb stanowi bardzo charakterystyczne. I, abstrahując już nawet od nieuważnych nastolatek, których pierwsze życia z seksem przestały się ciążą, ale sprowadza się. Zdarza się, że majętne kobiety, będące pracę jakiej nie mogą także nie chcą pogodzić z pracą, kwalifikują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im toż uniemożliwia, muszą więc szukać porady w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

https://www.grupa-wolff.eu/oferta/ceag-nllk-0803636-n/

Nie idzie wątpliwości, że w większości przypadków niechcianej ciąży można by wszystko sprowadzić do bliskiego stwierdzenia „trzeba było mieć”. I o ile w przypadku kaprysu aborcja faktycznie winna stanowić zabroniona, tak w sezonach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Gdy zawsze oczywiście z treści, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na odpowiednie zagrożenie utraty istnienia i zdrowia nie tylko osobę, lecz jednocześnie przyszłe dziecko. A to jest działaniem niedopuszczalnym.