Komunikacja emocjonalna

Kontakty międzynarodowe są bardzo znane w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w częściach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, oraz nie po paru miesiącach, kiedy wtedy było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Drogę na przeciwległy koniec świata nie ma już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo innych propozycji współpracy. Wyjazdy zagraniczne stawały się mocniejsze oraz popularniejsze, a co za tym idzie - i znacznie częstsze. Obecnie bez problemu można dostać się na drugi kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja a inne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również można wylądować w Azji, w Afryce lub na tropikalnej wyspie. Poprawia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Organizacji Europejskiej a wszystek jej obywatel może swobodnie podróżować między państwami.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-start-2-0-mala-ksiegowosc/Sage Symfonia Start 2.0 Mała Księgowość | Systemy ERP | POLKAS

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, jaka planuje otrzymać nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na zajęciu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie charakterystyczne są w współczesnym fakcie tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może podbić targi międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w własnej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na etapie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To warte w znacznych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.