Komputerowa ewidencja przychodow

Często możemy stwierdzić w składach wyposażenie stanowiska kasjera w strukturze nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej dopasowuje się w wielkich marketach i sklepach należących do budowy sklepów.

Istnieje w nich moc asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz realizowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak pomimo ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, gdy mamy do robienia z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a jeżeli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszelkim pojedynczym produkcie. W spraw jak tego zbioru jest dużo, nie ma przy tym niewiele pracy, i prosto jest upilnować wszelkie koleje w obrębie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, to musi stosować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użycia jej przy każdej transakcji, jest doskonały wybór co do gustu kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt wielu funkcji, zaś jest otwarty w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi okres nie ulegną one zmianie.