Kasy fiskalne to obowiazek kazdego przedsiebiorcy

http://erp.polkas.pl/oprogramowanie-do-zarzadzania-magazynem-logistyka/

Nadeszły czasy w których kasy fiskalne są wymagane przez rozporządzenie. Są to przyrządy elektroniczne, służące do rejestracji przychodu oraz sumy podatku należnego ze transakcji detalicznej. Za ich brak przedsiębiorca może zostać ukarany pokaźną grzywną, która wyraźnie przekracza jego profit. Nikt nie chce więc ryzykować kontroli i kary grzywnej.
Często zdarza się, że przedsiębiorstwo prowadzone jest na niewielkiej powierzchni. Pracodawca sprzedaje swoje towary w internecie, a w sklepie głownie je przechowuje więc jedyna niezajęta przestrzeń to ta, gdzie stoi biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo konieczne jak w przypadku butiku zajmującego ogromną przestrzeń handlową.
Nie inaczej jest w sytuacji osób, które działają w terenie. Trudno wyobrazić sobie, że pracodawca przemieszcza się z nieporęczną kasą fiskalną i pełnym zapleczem potrzebnym do jej sprawnego korzystania. Pojawiły się jednak na rynku, urządzenia fiskalne mobilne. Mają one niewielkie wymiary, wytrzymałe baterie i łatwą obsługę. Wyglądem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich doskonałe rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy musimy osobiście udać się do kupującego.
Kasy fiskalne są dodatkowo istotne dla samych kupując, a nie tylko dla przedsiębiorców. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, kupujący ma prawo dokonania reklamacji opłaconego towaru. W końcu to pokwitowanie stanowi wyłączny dowód naszego zakupu. Jest także potwierdzeniem, że pracodawca prowadzi legalną działalność i odprowadza podatek od rozpowrzechnianych produktów i usług. Jeśli nadarzy nam się ewentualność, że kasy fiskalnej w butiku są wyłączone lub stoją nieużywane możemy zawiadomić to do urzędu, który rozpocznie stosowne kroki prawne wobec pracodawcy. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a coraz częściej nawet proces.
Kasy fiskalne wspomagają również przedsiębiorcom kontrolować finanse w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem sprawozdanie dobowe, a na koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które zaprezentuje nam ile szczegółowo zyskaliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy prosto zweryfikować, czy któryś z pracowników nie przywłaszcza sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Sklep z kasami fiskalnymi