Kasa fiskalna gra

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w jakimś sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie kierowana jest sprzedaż detaliczna. Ale z początku. Co obecne istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami piszącymi to nic innego jak danie elektroniczne, dzięki któremu potrafimy zobaczyć zakup i stawkę podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, oraz dane o zakupach rejestrowane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Obecnie w Polsce kasy są zaopatrzone w świadomość fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które znane są unikalnym numerem, w jakiej na zakończenie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego zapisuje się łączna kwota podatku i ceny brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące liczy się na prawdziwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są grane w kieszeniach liczą się więcej na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów oraz usług));- systemy bazujące na komputerze (w współczesnej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kwocie organizowane są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma