Jak zmienic papier w kasie fiskalnej

Posiadanie kasy fiskalnej w przedsiębiorstwie staje się coraz częściej koniecznością. Pomimo tego, że można się na nią zdecydować dobrowolnie, jest wielu takich biznesmenów, którzy ze względu na roczny przychód netto, mają obowiązek zamontować takie urządzenie w swojej instytucji. Jak zaś można się przekonać, taka sytuacja wiąże się z wieloma utrudnieniami, a niekiedy też i z wyrzeczeniami, ponieważ trzeba przeznaczyć na taki cel dodatkowe środki finansowe. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, można za takie urządzenie zapłacić tysiąc złotych albo nawet pięć tysięcy.

Zwróć uwagę na papier do kasy fiskalnej

Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców zanim zdecyduje się kupić taki sprzęt, chce zasięgnąć opinii fachowców, by zamówić dobrą kasę, ale przy tym nie przepłacać. Poza samym posiadaniem i użytkowaniem kasy, nie można zapominać o konieczności wymiany papieru i o przeglądzie technicznym. Warto więc podczas dokonywania wyboru zwrócić uwagę na to, jak wygląda zmiana papieru w kasie fiskalnej. W niektórych modelach taką czynność można wykonać niemalże w kilka sekund, a w innych jest ona o wiele bardziej skomplikowana. Papier do kasy fiskalnej może zakupić zarówno przez Internet jak i w sklepach stacjonarnych. Powinny być produkowane z papieru termoczułego o gwarancji trwałości wydruku do 6 lat.

fiskalizacja kasy fiskalnejFiskalizacja kasy fisklanej Polkas

Papier do kasy fiskalnej

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/_dodatkowe/kategorie_grafiki/rolki_kasowe.jpg

Jaka kopia wydruku?

Wraz z koniecznością wymiany papieru, wzrastają też koszty eksploatacji takiego urządzenia. Z tego też powodu warto rozważyć zakup takiego sprzętu, w jakim papier będzie mógł starczyć na jak najdłużej. Jest to szczególnie możliwe w tych kasach fiskalnych, gdzie kopia wydruku jest zapisywana nie na papierze, ale na karcie pamięci. W ten sposób nie tylko zużywa się mniej papieru, ale również przechowywanie zarejestrowanego przychodu jest bardziej komfortowe i zajmuje mniej miejsca. Nie trzeba też się obawiać, że zapisane dane zostaną utracone albo że z czasem przestaną być czytelne. Tak natomiast może stać się z papierem do kasy fiskalnej, jeśli nie będzie się go przechowywać w miejscu, które jest osłonięte przed promieniami słonecznymi i jakiemu nie zagraża wilgoć.

Zanim więc wybierze się odpowiednią kasę fiskalną, warto wziąć pod uwagę każdy element. Zarówno wymiary, jak i konstrukcja, czy funkcje będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak szybko uda się obsłużyć klientów. Jeśli przewiduje się, że na przykład klienci często będą korzystać z oferty sklepu, robiąc jednak niewielkie zakupy, warto rozważyć zakup takiej kasy, w jakiej zmieści się od razu większa rolka papieru.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl