Jak zadbac o nowoczesne wyposazenie naszego sklepu

Kiedy zastanawiamy się nad otworzeniem własnego sklepu pojawia się mnóstwo pytań. Jednym z nich jest potrzebne wyposażenie. Co będzie niezbędne, a co tylko czasami przydatne? Oczywiście wszystko zależy od branży w jakiej nasz sklep będzie się specjalizował.

Jakie elementy będą nam potrzebne?

Otwierając sklep z artykułami spożywczymi najważniejsze będą półki oraz lodówki. Warto zaplanować wcześniej ilość produktów i ich rozmieszczenie. Pozwoli nam to z góry ustalić odpowiednią ilość wyposażenia i zapobiegnie kupieniu nadmiernej ilości. Wymaganym urządzeniem będzie oczywiście kasa fiskalna. Jeżeli będziemy mieli dużo produktów w opakowaniach to warto zadbać o skaner kodów kreskowych. W wypadku kiedy głównie sprzedajemy na przykład warzywa luzem, wystarczy zwykła kasa fiskalna. Przydatna będzie oczywiście waga elektroniczna i parę ułatwiających pracę sprzętów.

krajalnica sklepowa

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/krajalnica_automatyczna_bizerba_vs_12d_2.jpg

Pomyśl o bezpieczeństwie i higienie

Urządzeniami, które pomogą nam zadbać o szybkość oraz jakość obsługi jest na przykład krajalnica sklepowa. W dzisiejszych czasach równo i cienko pokrojone wędliny oraz sery są dla klientów standardem, który musimy im zapewnić. Przydatne będą również urządzenia do sprzątania. Najbardziej popularne są w sklepach kafelki podłogowe więc najlepszym rozwiązaniem będzie zwykły mop i szczotka. W przypadku większych powierzchni jak supermarket, warto zainwestować w maszyny sprzątające i polerujące posadzkę. Można również wynająć firmę sprzątającą. Dobrym pomysłem są też urządzenia, dzięki którym unikniemy kradzieży. Zakładając monitoring i odpowiednio oznaczając, że nasz sklep jest monitorowany, na pewno odstraszymy większość potencjalnych złodziei. Jeżeli jednak nie jesteś gotowy na taki wydatek to idealnym rozwiązaniem są atrapy kamer. Wyglądają identycznie jak prawdziwe, mają często mrugające diody, które mają zwiększyć realizm. Są dużo tańsze od ich prawdziwych odpowiedników i znakomicie spełniają rolę odstraszaczy.

Podsumowując wyposażenie sklepu nie jest taka trudną sprawą. Zadbajmy o wszystko i w miarę uwag klientów dodajmy to czego według nich brakuje. Dobrze wyposażony sklep to dobry początek na rozwinięcie dobrze prosperującego biznesu.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl