Endometrioza po lyzeczkowaniu

Endometrioza jest chorobą, na jaką zamierzają tylko osoby. Istnieje zatem dolegliwość, w której komórki śluzówki macicy przekładają się po systemie i wbijają się w nowe organy wewnętrzne. Według statystyk na endometriozę ma co szósta kobieta w wieku rozrodczym. Endometrioza najczęściej staje na jajniku. Innymi miejscami gdzie pewno się pojawić, są jajowody, macica, pochwa, jak i pęcherz moczowy czy jelita. Sprzyjającym miejscem do stworzenia endometriozy są blizny pooperacyjne na przykład po cięciu cesarskim.

W relacji od jej dania daje różne objawy. Najczęściej jednak istnieje wówczas ból przed i w trakcie cyklu miesiączkowego. Bardzo często spotykanym objawem istnieje także ból podczas stosunku płciowego lub inne zespoły bólowe w obszarze miednicy. Bardzo ważnym powikłaniem endometriozy jest bezpłodność. Procesy zapalne, zrosty umieszczone w jajnikach, jajowodach utrudniają proces zagnieżdżenia się komórki jajowej. Dochodzące do tego schorzenia w sztuki hormonów, jajniki przyczyniają się do zwiększonej ilości poronień i zdrowego utrzymania ciąży.

Badanie
W poznaniu endometriozy szczególnie znaczący jest problem z starą. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badań. Wskazane jest przeprowadzenie bardzo dokładnego badania ginekologicznego i badanie ultrasonograficzne. Po zdiagnozowaniu choroby jest leczenie. Że ono przesadzać farmakologicznie lub chirurgicznie. Uzależnione istnieje wówczas z wielu czynników: wieku chorej kobiety, umiejscowieniu endometriozy, zaawansowania choroby czy uciążliwości dolegliwości bólowych.

Leczenie
Leczenie farmakologiczne liczy na stosowaniu odpowiedniej dawce hormonów i sposobów przeciwbólowych. Terapia przy zachowaniu hormonów uważa za zadanie wyciszenie czynności hormonalnej jajników oraz co wewnątrz tym zmierza do zaniku ognisk z endometriozą.
Leczenie chirurgiczne liczy na przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego, podczas którego zbierane jest źródło z stroną endometrium lub bardziej inwazyjnie leczony jest jajnik, lub nawet macica. Endometrioza jest chorobą dosyć dużą w działaniu. Nawet pomimo usunięcia ognisk chorobowych może wystąpić jej nawrót.