Drukarka fiskalna posnet temo hs ej

novitus nano eNovitus NANO E - kasa fiskalna Polkas Kraków

We wszelkich sklepach, także internetowych, lecz również w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz drugich pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to rzeczywiście oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla mężczyznę i możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony służące do zestawień z fiskusem, planują być zamieszczane na indywidualnej rolce w kategorii papierowej, lub może winnym stanowić wyłącznie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to możliwy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają naszych ludzi do sklepów, na stoiska w sercach handlowych czyli do punktów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a klient go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w charakterystycznym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi dostać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału czy usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zarejestrować na kartce loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zamienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.