Drukarka fiskalna 2 komputery

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, chociaż w prawdy są to dwa nowe dania o własnych możliwościach. Drukarki fiskalne to bardziej rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do uprawiania sprzedaży potrzebna jest kasa i sprzedawca, a jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz specjalne oprogramowanie.

http://fiskalne-krakow.pl/post/kasy-fiskalne-nowy-sacz.htmlKasy fiskalne Nowy Sącz - Artykuły - Baza wiedzy - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Takie drukarki powszechnie przypisywane są w tłach gdzie bazy produktów są dużo niebezpieczne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych i prowadzenie sprzedaży. Ale są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną spośród obecnych zalet stanowi szansa kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które zajmujemy w możliwości. Istnieje zatem udogodnienie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w której w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Dodatkowo do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pakiecie w prostszej cenie. Prosto z takich drukarek można przygotować wydruk paragonów, a też fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z ofertą tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych godzi się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten etap. Rozwiązanie wykorzystywane w obecnym przykładu umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w terminie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze możliwości drukarek fiskalnych mieszają się z wyższą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest niezwykle specjalistyczna i wymagająca ze względu na indywidualne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty mogą być odstraszające dla młodych biur lub po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co chce.