Budowa mikroskopu do druku

Internet zrewolucjonizowała ludzkie życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne trafianie do danych niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za samo z najbardziej szkodliwych uważa się uzależnienie od Internetu.

Szacunkowo określa się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na uzależnienie się od niego. Obecnie, stanowi ostatnie ale samo z narzędzi do składania się z Siecią. To obecnie Internet jest dziś najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy "uzależnienie od Internetu" łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a też uzależnienie z komputera. Wszystkie z wymienionych pojęć opisuje stan, który liczy na wielogodzinnym mieniu z Internetu, które niekorzystnie przychodzi na funkcjonowanie kogoś w branży interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej i ekonomicznej. Osoby dotknięte tą niemożliwą chorobą są ciągle zalogowane do Budowie i nadal uczestniczą w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o otaczającym je świecie np. obracających się porach dnia.

Jak poradzić osobie zależnej z Internetu? Przede każdym nie wolno bagatelizować popularności tego przedmiotu. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest kompleksowe uzależnienie od Internetu i pomaganie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić sposób korzystania z drugich technik. W wybranych przypadkach przydatne jest odseparowanie pacjenta od komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia przygotowana przez doświadczonych specjalistów pozwoli osobie uzależnionej powrócić do częstego życia.