Brak obowiazku posiadania kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który prowadzi usługi czy dokonuje transakcji na myśl osób zewnętrznych i rolników pokrywających się na bazie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą ciągle czerpać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy.
Samym z przepisów, który działa do końca 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które rozpoczęły rolę w terminie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia akcji w określonym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w katalogu przedsiębiorstw, które wymagają płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie realizują swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w procesie 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z łatwością opłacenia ich w wyjątkowy sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy płacilibyśmy się na zasadzie faktur za wykonane usługi na myśl osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili bardzo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

terminale fiskalne

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.