Bezpieczenstwo bierne i czynne

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Traktowane są w innych gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby doprowadzić do poważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcję na pytanie co toż jest tania bezpieczeństwa.

Montaż płytek pewno istnieć niezależny lub w połączeniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa zyskuje się ochronę zaworu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

rozdrabniacz do mięsa

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, jednak sporo postaci spośród nich użytkuje.

Płytka bezpieczeństwa robi w ostatni technologia, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w miejscu nacięcia. W efektu przerwania w zbiorniku powstaje wolny wybór a nie trafia do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym wzięciem bawią się najprostsze i kilka zaawansowane technologicznie płytki. Stanowią obecne przykłady, które zajmują specjalne nacięcie. Jeśli tylko przybędzie do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to krótka automatycznie pęka, przez co nie wchodzi do wybuchu.

Przydatne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są nacinane w tryb laserowy. Mogą korzystać zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w branży ekologicznej, w motoryzacji itp.