Badanie plodnosci mezczyzn szczecin

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest kluczowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wynikają z wnętrz i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno wykonać się badanie?Badanie to powinno się zrealizować w sezonie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać i po innego rodzaju urazach w miejscowości krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do badania muszą zostać przeprowadzone pewne standardy. Negatywnie na sukces mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać uzyskana w stopniu 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a jeszcze nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać wręczona w zdrowi rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siłę i ruchliwość). Dodatkowo wydobywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem polecane są również inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u mężczyzn używa się także innego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią istnieć ponad wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje wtedy tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono sposób mieszania się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga żyć ich tak znacznie wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też nowego typu infekcje. W charakteru ich wykluczenia prowadzone są badania mikrobiologiczne.