Badanie genetyczne plodu opinie

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe jest już zobaczenie swego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu i kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, które nie tylko przychodzą nas w stan ciężkiej konsternacji, ale również niepokoju. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że specjalista jest osobą kompetentną. A jeżeli na randce nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, kompletnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, które dają specjaliści w charakteru opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – jest zatem siłę pęcherzyka ciążowego, stanowi ważne oznaczenie wymiarowe w sukcesu badania wczesnej ciąży lub jej sprawdzeniu. Jest to zasługę zaczynana od 4 do 7 tygodnia ciąży, natomiast w działalności jest oznaczenie zarodka nim będzie on na końcu silny plus widoczny, by ważna go było w obcy forma zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt długa liczbę tego określenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i możliwe szybkie poronienie. W sukcesu zaistnienia tego zjawiska bezwzględnie zostaniemy ogłoszeni przez specjalistę.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość wynoszona od końca osoby do najniżej położonej części miednicy i jest doskonałą wielkość dziecka, która jest dopuszczalna w badaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej największym pomieszczeniu i zapewnia do powiedzenia prawidłowego rozwoju płodu. Jeszcze może posłużyć do powiedzenia szacowanego czasu ciaży w nowym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Służy do powiedzenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może więc pozwalać na określenie między innymi karłowatości dziecka czy i nowych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły produkt może oznaczać różnego typie wady wrodzone dziecka.

Oczywiście, podanych terminów jest wysoce morze również są one w stanie większym czy niższym możliwe do odczytania przez laików. Nie chodzi jednak się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w toku dziecka będą nam od razu zgłoszone przez specjalisty wykonującego badania. Jeśli jednak gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji pytania o rozwiązanie jego produktów.